Current results - IHSA State Tournament

These results should update approximately once every two to three minutes. Reload periodically to update them. Click or tap below to view results.

Team/All-Around: Team -- All-Around

Individual prelims: Floor -- Horse -- Rings -- Vault -- P. Bars -- H. Bar

Individual finals: Floor -- Horse -- Rings -- Vault -- P. Bars -- H. Bar

All-Around - FINAL RESULTS

PlaceNameYr.SchoolFloorHorseRingsVaultP. BarsH. BarAverageScoreComp #
1Tegshmurun JamiyankhuuSr.Skokie (Niles West)9.65008.60008.65009.30009.55009.45009.200055.200013011
2Ben TaylorSr.LaGrange (Lyons)9.40008.70008.60009.30009.15009.25009.066754.400010410
3Benjamin ValakJr.Buffalo Grove9.45008.25008.75009.15009.35008.75008.950053.700013211
4Daniel LavrentievSr.Northbrook (Glenbrook North)9.05008.40008.45008.95008.95009.25008.841753.050012110
5Ernesto Lopez-MagallanesSo.Burlington (Central)9.05009.30008.20009.00008.90008.30008.791752.750012301
6Anthony HyattSr.Highland Park9.35008.70008.50008.60009.15008.40008.783352.700012015
7Joe KallJr.Mt. Prospect (Prospect)8.90008.30008.50008.95009.25008.60008.750052.500014111
8Trey WilcoxJr.Palatine (H.S.)9.25008.95008.65008.35008.30008.75008.708352.250013708
9Dominic FilichiaJr.Palatine (H.S.)9.30008.05008.85008.60008.65008.75008.700052.200013709
10Robert CartwrightSr.Libertyville9.10008.80008.25009.05008.50008.45008.691752.150013305
11Karl VachlinFr.Roselle (Lake Park)9.05007.90008.30008.15009.10009.40008.650051.900014311
12Brian LieoSr.Skokie (Niles West)9.00009.50007.70008.60009.05007.95008.633351.800013010
13Matthew CihlarJr.Hinsdale (Central)8.80007.90008.05009.10008.50008.15008.416750.500012507
14Callahn KraftJr.Mt. Prospect (Prospect)8.70008.10007.40008.65008.85008.50008.366750.200014110
15Ryan CzechSo.Roselle (Lake Park)8.05008.10007.95008.30008.60008.75008.291749.750014309
16Renny BarnitzSo.Elmhurst (York)8.55008.00008.10008.30008.10008.20008.208349.250010306
16Alex SerwatkiewiczJr.Hoffman Estates (H.S.)8.60006.30008.15008.95008.65008.60008.208349.250014001
18William KastelicSo.Lisle (Benet Academy)8.35007.45007.80009.05007.85008.15008.108348.650012601
19Braeden KratzFr.Mundelein (H.S.)8.55008.35008.25008.10008.20006.50007.991747.950013503
20Andy VotavaSr.Wheaton (W. Warrenville South)8.35008.30008.95008.15008.35005.75007.975047.850011513
21Vaden SreyFr.Lombard (Glenbard East)7.65007.90007.55008.60008.45007.25007.900047.400011411
22Dan HousourSo.Carol Stream (Glenbard North)8.75007.35007.30008.30008.55007.10007.891747.350011607
23Holden AllsburySo.Mundelein (H.S.)8.55007.40006.80008.95007.10008.40007.866747.200013504
24Harrison BrandtFr.Oak Lawn (Community)8.00007.25007.40008.20007.80008.00007.775046.650010601
25Kyle MasselSr.Mundelein (H.S.)8.20007.20008.30008.65006.60007.65007.766746.600013505
26Nolan FazziniJr.Elmhurst (York)8.00007.45008.20007.60007.35006.90007.583345.500010304
27David RasmussenSr.Rolling Meadows8.20006.10007.55008.55008.60006.40007.566745.400014205
28Will TaylorFr.LaGrange (Lyons)8.20006.80007.45007.25007.55006.55007.300043.800010407
29Sam MorrisSo.Deerfield (H.S.)8.10005.75006.65008.10007.00005.95006.925041.550011704
30Anthony NicholasSo.Downers Grove (North)      0.00000.000011010